czwartek, 18 lutego 2016

On ci będzie potrzebny

Myślisz nad wybudowaniem swojego domu dla dla żony i dzieci w Krakowie? Na start pomyśl o fachowcu, którego wskazówki są konieczne, ale też który nie będzie zbyt drogi.


Wymóg zaangażowania firmy geodezyjnej może urzeczywistnić się już w przypadku kupna posiadłości, gdzie postanowiliśmy wznieść nasz nowy dom w Krakowie. W tym momencie w większości wypadków przeprowadza się unormowanie kwestii własności oraz wymierzenie kupowanej posiadłości. Kolejnym etapem, przy którym geodeta jest niezbędny, jest sfinalizowanie planu sytuacyjnego dla biura architektonicznego.


Szkic taki jest podkładem, na którym projektant określa zlokalizowanie budowli, a budowlańcy wytyczają ułożenie ciągów jakie muszą być do posiadłości dociągnięte. Po zdobyciu papierów na budowę geodeta przeprowadza mierzenie obiektu w terenie. Najczęściej wytyczane są punkty obrysu lub jego osie, mierzy się również ściany. Geodeta także kończy prace wdrażając inwentaryzację inwestycji wraz z przyłączami co będzie potrzebne do odebrania nowego domu.

Pożądane byłoby kooperować z jedną jednostką prowadzącą usługi geodezyjne w Krakowie. W związku z tym możemy spodziewać się dobrych cen również promocji przy zamawianiu innych prac. Jak zamówić dobrego geodetę? Najlepiej po protekcji – wskazane jest zadać pytanie o wypróbowanego fachowca swojego przyjaciela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz