sobota, 17 lipca 2021

Barterowa wymiana

Postaw na barter

O barterze mówimy wtedy, gdy dwa przedsiębiorstwa dokonują wymiany na zasadzie towar za towar.

Generalnie ten system jest unikany, bo przecież nie po to przeszło się na gospodarkę pieniężną już tysiące lat temu, aby wymieniać się towar za towar. Nalepki mogą być materiałem dobrym do takiej wymiany. 

Przedsiębiorstwa mogą to oczywiście

Zaksięgować po stronie zysku, ale w istocie nic nie zarobią. Jeśli więc chcemy stosować barter w naszych kontaktach, przede wszystkim trzeba robić to w umiarkowany sposób, ponieważ przesadzenie będzie oznaczało brak wpływu pieniążków do kasy naszego przedsiębiorstwa, a to już jest sytuacja ze wszech miar niekorzystna. 

Pierwsza kwestia to jednak jest taka

Wrocław to miasto, gdzie biznes rozkwita

Że nalepki i inne materiały reklamowe mogą być jednak wymieniane w formie barterowej i może to być układ bardzo korzystny. Trzeba mieć tylko przygotowane i wydrukowane eleganckie nalepki, które będą mogły spełniać swój cel. Podstawą takiego działania jest system, w którym będziemy reklamować się wzajemnie. Na przykład ja ci daję moje nalepki, a ty mi moje. 

Załóżmy, że z tej formy działalności reklamowej

Chcą skorzystać dwa sklepy położone w podobnej lokalizacji, ale o innym profilu. Nic trudniejszego. Wystarczy jeśli jeden sklep da drugiemu swoje nalepki i nawzajem. Wtedy wystarczy już je przykleić wzajemnie w swoich lokalach, tak aby były one widoczne. Odpowiednio eksponowane nalepki mogą bowiem okazać się bardzo skuteczną reklamą. A o to rzecz jasna obu tym firmom zależy w pierwszej kolejności i do tego obie powinny dążyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz