piątek, 2 maja 2014

Bezpieczne kasetony

pomysł na elegancki kaseton reklamowy jest już w jej głowie

Kupując elementy na kasetony reklamowe, trzeba zwrócić koniecznie uwagę na to, czy są one właściwie zabezpieczane. 

Może się bowiem okazać, że z drewna wystają jakieś niebezpieczne elementy, które mogą zrobić krzywdę naszemu dziecku. Zwróćmy uwagę na banalny fakt, że kasetony reklamowe są wykonane z elementów drewnianych, a te łączone są zwykle za pomocą gwoździ. 

Kasetony reklamowe takie powinny spełniać odpowiednie, określone prawem atesty bezpieczeństwa. To jednak nie musi uśpić naszej czujności. Przecież błąd konstrukcyjny, który na dodatek przeszedł kontrolę jakości, może się zdarzyć każdemu, bo przecież place zabaw wykonane są przez ludzi, a ci zawsze mogą popełnić pomyłkę i zrobić to zupełnie nieświadomie.

Dlatego decydując się na zakup jakiegokolwiek elementu na kaseton reklamowy, który jest konstrukcją drewnianą, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on właściwie zabezpieczony, czy krawędzie drewniane są wyheblowane tak, aby nie zrobiły krzywdy dziecku, a tym bardziej, czy nie wystają z desek żadne gwoździe i inne ostre elementy.

Nierzadko producenci rezygnują ze zbijania desek gwoździami, poprzestając na klejeniu. Wtedy sugerowane jest upewnienie się, czy klej ten jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Analogicznie jest z farbami, które posłużyły do ozdobienia kasetonu reklamowego. One także muszą być zrobione z produktów naturalnych, które nie grożą zatruciem, nie wywołają reakcji alergicznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz