czwartek, 23 kwietnia 2015

Egzamin na prawo jazdy nie jest prosty

Nie jest łatwo dostać prawo jazdy. Szkolący się dobrze wie, że stuprocentowe przygotowanie pod względem teoretycznym i praktycznym niekoniecznie przekłada się na pożądany wynik. Co zrobić, aby powiększyć swoją szansę na zaliczenie jazdy praktycznej bezboleśnie?

Zajęcia teoretyczne, nieraz olewane przez kursowiczów, mają fundamentalne znaczenie – dają nadzieję prawidłowiej nauczyć się, jakie są zasady PORD, uczą zachowania w wielu momentach, jakie mogą zdarzyć się w trakcie jazdy.


Bez znajomości PORD, różnych manewrów i wiedzy na temat zachowania się za kierownicą, niespodziewanie wywołamy kraksę. W przypadku dużej pomyłki, niebezpiecznej dla pobliskich kierowców, egzaminator od razu przerywa egzamin i nie daje prawa jazdy. Należałoby więc zidentyfikować szczegółowo typowe błędy uczących się. Jest to za duże przekraczanie szybkości, lekceważenie sygnalizacji świetlnej, zła sygnalizacja przeprowadzanych manewrów, wymuszanie pierwszeństwa.

Jak zdać na prawo jazdy? Zobacz film z poradami. Nie prędzej, jak po poznaniu teorii, szkoleniowiec powinien udzielać lekcji poprawnego prowadzenia auta, przede wszystkim płynnego poruszania, podstawowych manewrów oraz odpowiedniej kwalifikacji sytuacji dookoła. W trakcie jazdy warto prowadzić rozmowę z nauczycielem o wpadkach i słusznie przyjmować wyjaśnienia.

Ważne jest, by nauczyciel dbale ocenił szanse na zdanie egzaminu. Czasem poprawniej jest dorzucić jakieś pieniądze na kursy dodatkowe i wyeliminować omyłki. Przydatna jest również kolinearność. Nadmiernie długie przerwy między jazdami próbnymi są niewskazane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz